?

Log in

Previous Entry | Next Entry

Wylde Ratttz

Okrem iných piesní, ktoré odzneli vo filme Velvet Goldmine, ma vždy zaujímalo, ako by znela plná a nepokazená verzia piesne My Unclean, ktorú spieva Curt Wild v štúdiu pár chvíľ predtým, ako sa s Brianom Sladom pohádajú a rozídu (smrk, smrk). Tá pieseň má totiž veľký potenciál, rovnako ako hlas Ewana McGregora. (link)
podarilo sa. Veľmi, veľmi nedávno, tak sa mi zdá, že to bolo len včera, sa na youtube objavili piesne skupiny Wylde Ratttz, ktorá sa sformovala v roku 1998 pri príležitosti natáčania Velvet Goldmine. Mali za úlohu prerobiť s Ewanom McGregorom pieseň T.V. Eye od Stooges, toto prevedenie mám osobne radšej ako originál. (link)
Okrem T.V. Eye a už spomínanej My Unclean nahrali ešte niekoľko piesní, dokopy 13, teda materiál na kompletný album. Ich verzia My Unclean (chýba mi v nej hlas Ewana McGregora, bol jemnejší):


Wylde Ratttz sa pozbierali z rôznych skupín – gitaristi Ron Asheton z The Stooges (zomrel minulý rok), Thurston Moore zo Sonic Youth, Don Fleming z Gumball, basigitarista Mike Watt z Minutemen, bubeník Steve Shelley zo Sonic Youth a spevák Mark Arm z Mudhoney. Natočením filmu mala spolupráca hudobníkov skončiť, no neskončila a projekt začal žiť svojím vlastným životom. Fiktívne sa stalo skutočným, čo je proces, ktorý veľmi, veľmi oceňujem za každých okolností. Album sa síce vydania nedočkal, no piesne sa nachádzajú na tomto youtube kanáli: (link)

Nakoniec ešte pridávam ich pieseň She’s like poison, ktorú dnes akosi neviem prestať počúvať:


Latest Month

March 2011
S M T W T F S
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Powered by LiveJournal.com
Designed by Kenn Wislander